Naudingos nuorodos
VVKT kartu su partneriais pirmą kartą laimėjo ES Dvynių projektą Ruandoje

Tarnyba kartu su partneriais iš Prancūzijos, Vokietijos ir Belgijos laimėjo pirmąjį ES Dvynių projektą Centrinėje Afrikoje, Ruandoje „Ruandos maisto ir vaistų tarnybos reguliavimo funkcijų, susijusių su vaistais, įskaitant vakcinas, stiprinimas“.


„Šis laimėjimas mums nepaprastai svarbus, nes Dvynių projektas inicijuotas įgyvendinant Europos farmacijos strategiją ir susijęs su Europos Komisijos pagalba Afrikos žemynui. Be to, mūsų kaip partnerių dalyvavimas tokiame stipriame konsorciume rodo aukštą Tarnybos darbuotojų kvalifikaciją, kompetenciją ir gebėjimus.  Tarnyba jau turi patirties įgyvendinant Dvynių projektus Moldovoje bei Šiaurės Makedonijoje, todėl mums tai bus dar viena puiki galimybė pasidalinti turimomis žiniomis bei patirtimi“, - teigė Lietuvos projekto lyderis VVKT viršininkas Gytis Andrulionis.

Anot jo, projekte numatytų veiklų tikslas – padėti Ruandos maisto ir vaistų tarnybai stiprinti institucinius gebėjimus bei tobulinti teisinę bazę medicinos produktų srityje, taip pat stiprinti rinkos priežiūros, farmakologinio budrumo, laboratorinių tyrimų bei vakcinų kontrolės funkcijas. „Lietuvai numatytas ypač svarbus vaidmuo kuriant Ruandos maisto ir vaistų tarnybos veiklos strategiją bei organizuojant jos įgyvendinimą, kuriant vaistų gamintojų ir importuotojų, didmenininkų licencijavimo procesą, taip pat peržiūrint ir tobulinant klinikinių tyrimų dėl žmonėms skirtų vaistų teisinę bazę ir sukuriant struktūrą bei gebėjimus efektyviam jos įgyvendinimui“, - tvirtino G. Andrulionis.

Europos Sąjungos finansuojamas Dvynių programos projektas Ruandoje numatomas pradėti įgyvendinti 2022 metų ketvirtąjį ketvirtį. 2 metų trukmės projekto vertė – 2 000 000 eurų.