Naudingos nuorodos
Klinikinių tyrimų užsakovų ir pareiškėjų dėmesiui!

Remiantis programa „EU4Health”, 2022 m. vasario 3 dieną 10-12 val. organizuojama speciali informacinė sesija, kurios metu bus pristatomi bendri Europos Komisijos ir ES šalių institucijų veiksmai, skatinant koordinuotą ir pagreitintą klinikinių tyrimų, susijusių su COVID-19 ligos gydymui skirtais vaistiniais preparatais, paraiškų vertinimą. 


Jau dvejus metus visi bandome susidoroti su pasauline sveikatos krize, kurią sukėlė  SARS-CoV-2 virusas. Pritaikomi gydymui jau turimi, taip pat kuriami nauji vaistiniai preparatai padeda valdyti COVID-19 pandemiją, gelbsti žmonių gyvybes, pagreitina sveikimo laiką, taip pat padeda išvengti hospitalizacijos. Europos Sąjungos strategijoje dėl COVID-19 ligos gydymo pabrėžiama, kad patikimi klinikiniai tyrimai yra esminis įrodymų šaltinis, leidžiantis registruoti naujus vaistinius preparatus. Todėl būtina skatinti ir koordinuoti šiuos procesus ES šalyse.

„EU4Health“ programos tikslas – pagerinti vaistinių preparatų ir medicinos prietaisų bei kitų pandemijos metu svarbių medicinos produktų prieinamumą bei įperkamumą Europos Sąjungoje.  Šio jungtinio projekto tikslas – užtikrinti suharmonizuotą ir pagreitintą klinikinių tyrimų, susijusių su COVID-19 ligos gydymu, paraiškų, pateiktų keliose Europos Sąjungos valstybėse,  vertinimą, naudojantis Klinikinių tyrimų informacine sistema (CTIS).

Atkreiptinas dėmesys, kad ši programa skirta tiems klinikiniams tyrimams, kurie susiję su COVID-19 ligos indikacija ir kurių paraiškos bus pateikiamos vadovaujantis nauja Klinikinių tyrimų reglamente (ES) Nr. 536/2014 nustatyta tvarka. 

Daugiau apie organizuojamą informacinę sesiją, detalią jos programą ir registraciją rasite paspaudę čia.

Registracija į sesiją vykdoma iki sausio 31 d. Norint registruotis reikėtų spausti čia.

Dėmesio! Registruojantis būtina turėti Europos Komisijos paskyrą.