Naudingos nuorodos
VVKT parengė tvarką dėl mažmeninės prekybos įmonių, prekiaujančių vaistais, tikrinimo

Jau kuris laikas nesunkiai susirgę ar tolokai nuo vaistinės gyvenantys žmonės vaistų gali įsigyti šiek tiek paprasčiau – tam tikrų nereceptinių vaistų gali nusipirkti prekybos centruose, parduotuvėse ar degalinėse. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) pradės vykdyti mažmeninės prekybos įmonių patikrinimus – bus aiškinamasi, ar įmonės laikosi teisės aktuose numatytų reikalavimų bei tvarkos.


VVKT parengė ir Teisės aktų informacinėje sistemoje (TAIS) paskelbė Vaistinių preparatų mažmeninės prekybos įmonių patikrinimų taisyklių projektą (toliau – Projektas).  Maloniai prašome susipažinti su Projektu bei pateikti pastabas ir (ar) pasiūlymus iki š. m. gruodžio 27 d.
   
Primename, kad vaistai yra ypatinga prekė ir kad neteisingas, neracionalus jų vartojimas gali pakenkti sveikatai, tad alternatyviose prekybos vietose yra leidžiama prekiauti tik tam tikrais nereceptiniais vaistais, įrašytais į VVKT tvirtinamą sąrašą.  Keičiantis situacijai vaistų rinkoje, pavyzdžiui, jei tam tikri vaistai išimami iš rinkos arba įtraukiami nauji, šis VVKT sudaromas sąrašas irgi keičiasi. Jis reguliariai – kartą per ketvirtį yra peržiūrimas. Naujas vaistų sąrašas Tarnybos tinklalapyje yra skelbiamas likus 30 dienų iki jo įsigaliojimo.
   
Atkreipiame dėmesį, kad šiuo metu leidimus prekiauti vaistais jau turi daugiau nei 1100 mažmeninės prekybos vietų – parduotuvės ir degalinės.