Naudingos nuorodos
Naujienos
Tarnybos atstovai su oficialiu vizitu lankėsi Lenkijoje
2022-07-25

Praėjusią savaitę Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) delegacija su oficialiu vizitu lankėsi Lenkijoje. Vizito metu įvyko susitikimas su Vaistų, medicinos prietaisų ir biocidinių produktų registravimo tarnybos vadovais. Buvo tariamasi dėl tolimesnio Tarnybų bendradarbiavimo gairių, naujo bendradarbiavimo susitarimo sudarymo poreikio bei krypties. Aptarti klausimai, susiję su COVID-19 vakcinų farmakologiniu budrumu bei klinikiniais tyrimais.

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2022-07-15

Informuojame, kad laikinai sutriko šių vaistinių preparatų tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2022-07-14

Informuojame, kad laikinai sutriko šių vaistinių preparatų tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.

Informuojame, kad rytoj 2022-07-14 nuo 10 val. iki 11 val. vyks VIISP ir VAPRIS sistemos atnaujinimo darbai
2022-07-13

Informuojame, kad rytoj 2022-07-14 (ketvirtadienis) nuo 10 val. iki +/- 11 val. bus atnaujinti VIISP mokėjimo ir tapatybės nustatymo paslaugų sertifikatai (žr. pranešimą Elektroniniai valdžios vartai (epaslaugos.lt), o po šio atnaujinimo bus atlikti VIISP sistemos sertifikato atnaujinimo darbai VAPRIS sistemoje, todėl galimi laikini paslaugų teikimo sutrikimai.

Šiuo nurodytu laiku sistema neveiks, todėl prašome sistema nesinaudoti. Atsiprašome už laikinus trikdžius ir nepatogumus.

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2022-07-13

Informuojame, kad laikinai sutriko šių vaistinių preparatų tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.

Dėl vaistinio preparato tiekimo atnaujinimo
2022-07-13

Informuojame, kad atnaujintas vaistinio preparato Flarex (fluorometolonas) 1 mg/ml akių lašai (suspensija) 5 ml su lašintuvu N1 tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2022-07-13

Informuojame, kad laikinai sutriko šių vaistinių preparatų tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.

Dėl vaistinių preparatų tiekimo atnaujinimo
2022-07-13

Informuojame, kad atnaujintas vaistinių preparatų DEPAKINE Chronosphere (natrio valproatas) 250 mg modifikuoto atpalaidavimo granulės N30, Paclitaxel Kabi (paklitakselis) 6 mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui 5 ml N1 ir Ibandronic acid ratiopharm (ibandrono rūgštis) 3 mg injekcinis tirpalas užpildytame švirkšte 3 ml ir injekcinė adata N1  tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.

ECDC ir EVA atnaujina rekomendacijas dėl papildomų mRNR COVID-19 vakcinų stiprinančiųjų dozių
2022-07-12

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC) ir Europos vaistų agentūra (EVA) rekomenduoja apsvarstyti antrosios stiprinančiosios mRNR COVID-19 vakcinos dozės skyrimą 60-79 metų asmenims, taip pat asmenims, sergantiems lėtinėmis ligomis, kuriems kyla didesnė sunkios ligos formos išsivystymo rizika.

2022 m. balandžio mėnesį ECDC ir EVA rekomendavo vyresniems nei 80 metų asmenims skirti antrą stiprinančiąją mRNR COVID-19 vakcinos dozę. Tačiau tuo pat metu pažymėjo, kad infekcijų atsinaujinimo atveju gali prireikti pagalvoti apie antrąją stiprinančiąją dozę 60–79 metų asmenims ir bet kokio amžiaus lėtinėmis ligomis sergantiems asmenims.

Antroji stiprinančioji dozė vyresniems nei 60 metų asmenims bei asmenims, sergantiems lėtinėmis ligomis

Kadangi šiuo metu Europoje kyla nauja sergamumo COVID-19 liga banga, daugėja hospitalizacijų ir vis labiau pildosi intensyviosios terapijos skyriai, todėl labai svarbu, kad nacionalinės visuomenės sveikatos institucijos dabar apsvarstytų skiepijimą antrąją stiprinančiąją doze 60–79 metų asmenis ir bet kokio amžiaus lėtinėmis ligomis sergančius asmenis. Antroji stiprinančioji dozė turėtų būti skiriama praėjus mažiausiai keturiems mėnesiams po ankstesnės stiprinančiosios dozės suleidimo, tačiau daugiausia dėmesio reikėtų skirti tiems asmenims, kurie buvo skiepyti anksčiau nei prieš 6 mėnesius.

Antroji stiprinančioji dozė platesnėje populiacijoje

Šiuo metu nėra aiškių įrodymų, kad būtų galima skirti antrąją stiprinančiąją mRNR COVID-19 vakcinų dozę jaunesniems nei 60 metų asmenims, kuriems negresia didesnė sunkios ligos formos išsivystymo rizika. Taip pat nėra aiškių įrodymų, kad papildomai revakcinuoti reikėtų sveikatos priežiūros darbuotojus arba ilgalaikės globos namuose dirbančius asmenis, nebent jie rizikuoja sirgti sunkesne COVID-19 ligos forma.

Tačiau ilgalaikės globos namų gyventojams greičiausiai gresia sunkios ligos rizika, todėl pagal nacionalines rekomendacijas jie turėtų būti skiepijami antrąja stiprinančiąja mRNR COVID-19 vakcinos doze.

ECDC ir EVA taip pat paragino visuomenės sveikatos institucijas visoje ES rudens ir žiemos sezonais planuoti papildomas revakcinacijas žmonėms, kurie labiau rizikuoja susirgti sunkiomis ligos formomis, galbūt derinant vakcinaciją nuo COVID-19 ligos su skiepais nuo gripo.

Daugiau informacijos žr. čia.

EVA patvirtintas terapinių grupių vaistų sąrašas
2022-07-12

Europos vaistų agentūra (EVA) patvirtino terapinių grupių vaistų sąrašą, kuris padėtų spręsti vaistų trūkumo problemas ekstremaliųjų situacijų metu. Sąrašą rasite paspaudę čia.

Informuojame, kad VVKT svetainėje atnaujinti duomenys apie „Kompensuojamuosius vaistus su mažiausia priemoka, kurių tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai yra laikinai sutrikęs"
2022-07-11

Informuojame, kad VVKT svetainėje atnaujinti duomenys apie  „Kompensuojamuosius vaistus su mažiausia priemoka, kurių tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai yra laikinai sutrikęs“.

Informuojame, kad rytoj 2022-07-08 nuo 13 val. iki 13.30 val. vyks VAPRIS sistemos atnaujinimo darbai
2022-07-07

Informuojame, kad rytoj 2022-07-08 (penktadienis) nuo 13 val. iki +/- 13.30 val. vyks VAPRIS sistemos atnaujinimo/saugos/techninės profilaktikos darbai.

Šiuo nurodytu laiku sistema neveiks, todėl prašome sistema nesinaudoti. Atsiprašome už laikinus trikdžius ir nepatogumus.

<- Atgal 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 43 Pirmyn ->