Naudingos nuorodos
EVA informuoja apie klinikinės pacientų priežiūros rekomendacijas įtariamam trombozės su trombocitopenija sindromui valdyti

Europos vaistų agentūros (EVA) COVID-19 darbo grupė pataria ES sveikatos priežiūros specialistams atsižvelgti į specialistų draugijų pateikiamas rekomendacijas, vertinant pacientus, turinčius trombozės su trombocitopenijos sindromu (TTS) požymių bei simptomų po vakcinacijos vakcinomis „Vaxzevria“ ir „COVID-19 Vaccine Janssen“. Šiame kontekste pabrėžiamos Tarptautinės trombozės ir hemostazės draugijos (ISTH) rekomendacijos.


TTS yra tokia būklė, kurią būtina greitai nustatyti ir imtis specializuotų gydymo priemonių. Nacionalinės ir tarptautinės rekomendacijos buvo atnaujintos, atsižvelgiant į besikeičiančią patirtį gydant TTS ir heparino sukeltą trombocitopeniją bei trombozę (angl. heparin-induced thrombocytopenia and thrombosis, HITT) - būklę, turinčią tam tikrų panašumų su TTS.

EVA COVID-19 darbo grupė pripažino, kad egzistuoja skirtingos rekomendacijos (daugiausia susijusios su tyrimais, naudojamais diagnozei nustatyti ir gydymui parinkti, taip pat gydymo su ne heparino grupės antikoaguliantais, intraveniniais imunoglobulinais ir gliukokortikoidais pasirinkimu). Įtariamo TTS valdymui, ypač jei nėra nacionalinių gairių, COVID-19 darbo grupė rekomenduoja sveikatos priežiūros specialistams apsvarstyti ISTH laikinas rekomendacijas dėl vakcinos sukeltos imuninės trombozinės trombocitopenijos (angl. vaccine-induced immune thrombotic thrombocytopenia, VITT), kurios pagrįstos nuolatiniu tarptautiniu sveikatos priežiūros specialistų bendradarbiavimu. Tobulėjant TTS valdymui, rekomendacijos ateityje gali būti toliau atnaujinamos.

Daugiau informacijos žr. čia.