Naudingos nuorodos
Juridinių asmenų, vykdančių didmeninį vaistų platinimą, dėmesiui!

Šalyje esant ekstremaliai situacijai, VVKT viršininkas pakeitė įsakymą, kuriuo nustatė operatyvią duomenų rinkimo tvarką apie vaistų atsargas, skirtas Lietuvos rinkai. Aktualūs duomenys apie vaistų atsargas reikalingi tam, kad būtų galima laiku priimti sprendimus ir išvengti pacientams reikalingų vaistų trūkumo.

Juridiniai asmenys, vykdantys vaistų didmeninį platinimą, nuo šiol įpareigojami duomenis apie turimas neparduotų vaistų (įskaitant vardinių vaistų, kurie yra įrašyti į Kompensuojamųjų vaistų kainyną) pakuočių atsargas VVKT pateikti dažniau. Ataskaitas VVKT viršininko įsakymu nuo šiol privalu teikti dukart per savaitę: pirmadieniais ir ketvirtadieniais iki 12 val. Ataskaitose privalo būti pateikti aktualūs duomenys apie Lietuvos rinkai skirtų vaistų atsargas. Ataskaitų suvestines VVKT skelbs viešai.

Kaip teigė VVKT viršininkas Gytis Andrulionis, pakeista tvarka leis turėti ir specialistams analizuoti aktualius duomenis. „Iki šiol matydavome praėjusios savaitės vaistų atsargas, skirtas Lietuvos rinkai, kurias deklaruodavo juridiniai asmenys, galintys vykdyti vaistų didmeninį platinimą. Esant ekstremaliai situacijai šalyje, būtina turėti kaip įmanoma naujausią informaciją, kad būtų galima laiku imtis priemonių, siekinat išvengti reikalingų vaistų trūkumo“, - tvirtino VVKT vadovas.

Anot G. Andrulionio, pakeista ataskaitų apie turimus neparduotų vaistų likučius tvarka galios iki ekstremaliosios situacijos pabaigos ir papildomai 30 kalendorinių dienų skaičiuojant nuo ekstremalios situacijos atšaukimo (pasibaigimo).