Naudingos nuorodos
Klausimai-atsakymai
Klausimų katalogas:
Specialistų klausimai
Gydytojų, farmacininkų ir farmacinių kompanijų užduoti klausimai

Dažniausiai užduodamų gyventojų/specialistų klausimų (atsakymų) suvestinė

Gerbiami svetainės lankytojai,
 
Maloniai prašome svetainėje užduoti tik informacinio pobūdžio klausimus.
  
Specifinio pobūdžio klausimais galite kreiptis tiesiai į skyrius kontaktuose nurodytais telefonais.
  
Skundą pateikti galite užpildę skundo dėl Tarnybos veiklos formą.
   
Gyventojams informacija apie vaistinius preparatus teikiama telefonu nemokama linija 8-800 735 68.
   
Turint sveikatos sutrikimamų, patariame nedelsiant kreiptis į savo gydytoją. Gydymo klausimais nekonsultuojame.
   
Taip pat Tarnyba neteikia konsultacijų žemiau išvardintais klausimais:

Klausimai

Kompetentinga institucija

Dėl maisto papildų

Valstybinė maisto veterinarijos tarnyba http://vmvt.lt/ 

Dėl kosmetikos gaminių ir biocidų

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras
(http://nvsc.lrv.lt)

Dėl kompensuojamųjų vaistų kompensavimo ir išdavimo klausimais

Valstybinė ligonių kasa
(http://www.vlk.lt/

Dėl vaistinių preparatų kainodaros klausimų

Sveikatos apsaugos ministerija (http://www.sam.lt/)

Dėl medicinos prietaisų

Valstybinė akreditavimo tarnyba
(http://www.vaspvt.gov.lt/)

Dėl vaistų išvežimo (siuntimo paštu) iš Lietuvos į kitas valstybes klausimų

Atitinkamos valstybės ambasada

Dėl veterinarinių vaistų registracijos ir kontrolės

Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas http://nmvrvi.lt/

Dėl klausimų, susijusių su NPKID (vaisto identifikacinis numeris)

Sveikatos apsaugos ministerija http://www.sam.lt/)

Daugiau informacijos galite rasti gyventojams skirtoje rubrikoje Temos, kuriomis Tarnybos darbuotojai teikia konsultacijas
    
Dėkojame už bendradarbiavimą.

Sveiki, nerandu informacijos koki reikalavimai keliami visuomės vaistinei, kuri nori gaminti ekstemporalius vaistus. Reikalinga licenzija, koki reikalavimai, kad gauti licenziją?
2020-01-15
Sveiki, pasaulyje atliekami tyrimai parodo, kad psilocibinas turi daug įvarių gydomųjų savyvių, gal jau butu laikas atkreipti į tai dėmesį ir redaguoti kai kurias narkotinių ir psichotropinių medžiagų kategorijas?
2020-01-12
Laba diena. Noriu sužinoti, ar išėjus vaiko priežiūros atostogų ( 2 m.), prasitęsia laikotarpis pateikti profesinę kvalifikaciją patvirtinančius pažymėjimus? Ačiū už atsakymą.
2020-01-09
Laba diena,

Planuoju užsisakyti maisto papildų iš Kinijos, Indijos, Jungtinių Amerikos Valstijų. Noriu daryti įvairius mišinius iš jų ir pardavinėti. Laboratorijos atitinka ISO standartą ir kiekvienai produkto partijai yra atliekami laboratoriniai tyrimai.

Ar man reikia vėl iš naujo tikrinti kiekvieną produktą ar galiu visą mišinį patikrinti nuo sunkiųjų metalų, pelenų, mielių, pelėsio, salmoneliozės?

Kokie yra privalomi testai maisto papildams?
2019-11-11
Laba diena,

ar nakrotkiniams preparatams galioja taisyklė, kad galima atleisti 10 proc. mažiau ir 30 proc. daugiau išrašyto kiekio? Kaip elgtis su konkrečiu vaistu Skudexa, kuomet viename blisteryje yra 15 tab, o būna išrašyta 14 tab?
Ačiū už atsakymą.
2019-11-07
Ar saugojant vaistinius preparatus vaistinėje "Grąžintini" vietoje, kurių tiekimas laikinai sustabdytas, jie turi būti suregistruoti į kažkokį žurnalą? Juk vaistinėse vykdoma kiekinė apskaita, tai visi šie vaistiniai preparatai jau suregistruoti kiekinės apskaitos programoje, kur duomenis bet kada galima išsitraukti. Ar yra kažkoks įstatymasįsakymas reglamentuojantis laikinai sustabdytų tiekti rinkai vaistinių preparatų saugojimo vaistinėje tvarką?
2019-10-24
Laba diena, ar galima išduoti be recepto tepalą Skinoren, jei pacientas recepto neturi, bet telefone parodo pirmos formos recepto kopiją. Recepto galiojimas pasibaigęs prieš mėbesį.
2019-10-08
Laba diena,
Ar galime išduoti skyriams Ranisano(ranitidinum)tabl N30? Gamintojas Čekijos Respublika PRO.MED.CS Praha a.s.Jų VVKT pateiktame uždraustų tiekti rinkai vaistų sąraše nėra.
2019-09-26
Laba diena,
Ar galima išduoti vaistinį preparatą(sudėtinį antibiotiką) , jei jo bendrinis pavadinimas 1 formos recepto blanke nurodtas iš anksto paruoštu spaudu.
2019-09-24
Laba diena,

norėčiau pasiteirauti, ar veterinarijos gydytojai gali išrašyti receptą vaistui Tramadol? Ir dabar jam išrašyti reikia specialių raudonų receptų blankų? Iš kur jų būtų galima gauti?
Ačiū
2019-08-20
Laba diena,
Norėčiau pasiteirauti dėl pirmo paskyrimo žymos kompensuojamame e-recepte. Ar galima pasirinkti "sutrikęs tiekimas" tokiu atveju, kai tos vaistinės tinkle nėra galimybės užsisakyti vaistų?
2019-08-01
Laba diena,

Israsius e-kompensuojamaji vardini preparta, reikalinga popierine paraiska?
2019-07-07
laba diena,

Norėjau pasiteirauti, ar galima išduoti psichotropinį vaistinį preparatą, (tarkim alprazolami 1 mg N 60) išrašytą gydytojo odontologo?

ačiū
2019-07-05
Laba diena,
Adrenalino ampulių (gamintojas PolfaS.A.)pakuotės lapelyje (peržiūrėtas 2018-08-09)rašoma-Laikyti šaldytuve(2°C-8°C).Išėmus iš šaldytuvo laikyti ne aukštesnėje kaip 25°Ctemperatūroje ne ilgiau kaip 6 mėnesius.Kartą išėmus, atgal į šaldytuvą dėti nebegalima.
Kaip laikyti ampules vaistinėje ir ligoninės skyriuose?
Ačiū už atsakymą
2019-07-04
Ar gali odontologai odontologijos kabinetai pirkti vaistus pagal sąskaitą faktūrą iš vaistinės tiesiogiai? Ar vistik turi pirkti iš didmenininkų?
2019-07-03
Laba diena, esu farmacijos studentas. Praktikos metu pastebėjau, jog vaistinio preparato ,,Tantum Verde" (burnos gleivinės tirpalo, galimai ir kitų vaistų formų) informaciniame lapelyje rašoma taip: ,,Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Nėščioms moterims TANTUM VERDE vartoti taip, kaip rekomenduojama, galima be apribojimų.".
Kuomet preparato charakteristikų santraukoje rašoma taip: ,,Tyrimų dėl toksinio poveikio reprodukcijai su gyvūnais pakankamai nėra, o duomenų apie benzidamino vartojimą nėštumo metu nėra arba jų nepakanka, todėl TANTUM VERDE neturėtų būti vartojamas nėštumo metu.".
Pastebėjęs šį neatitikimą supratau, kad pacientei suteikiau netinkamą konsultaciją, todėl norėjau pranešti.

Pagarbiai,
Audrius Skrinska
2019-05-17
Sveiki,iki kada farmakotechnikai pamainoje galės dirbti po vieną?Ačiū.
2019-05-05
Ar galima atleisti vaistus pagal receptą, kurio galiojimą gydytojas nurodė 2 mėn?
Ačiū.
2019-05-04
Laba diena, norejau paklausti ar galima vaistinėje psichotropu laikymo seife , taip pat laikyti antidepresantus ?
2019-04-18
Laba diena,
Noriu pasiteirauti, ar yra teisės aktai, kuriuose nurodoma, kokią kvalifikaciją turi turėti vaistinių vidaus auditorius (auditams atlikti įmonės viduje).
Konkrečiau , - ar vaistinių vidaus auditus turi atlikti tik farmacinį išsilavinimą turintis asmuo?
O gal užtenka įmonės vidinio sprendimo,aprašyto vidaus procedūrose?

Dėkoju už atsakymą.
2019-04-08
Norėjau Jūsų pasiteirauti, ar vaistų perdavimo aktai ir vaistų gabenimo važtarščiai gali būti laikomi elektroninėje laikmenoje ir popieriniai variantai sunaikinti jeigu yra pasirašyta vidinė įmonės tvarka?

Pagarbiai,
Dovilė Naruševičiūtė
2019-04-03
Laba diena,

turiu du klausimus.

1. Ar farmacijos specialistas gali išduoti mažiau vaisto negu išrašyta rp (1 formos)? Pvz.: amoxicilini 1000 mg N24 žmogus nori pirkti tik 12 tab, nes sako, kad dar turi namuose likusių.

2. Išrašytas (1 formos rp.) antibiotikas ir ištaisytas kiekis kiek išduoti, gyd. uždėjęs savo štampą, parašą ir parašęs "taisymu tikėti". Ar rp. galiojantis?

Ačiū už atsakymus :)

2019-03-21
Kaip užtikrinti teisingą 3 formos receptų, pagal kuriuos vadovaujantis 112 įsakymo 1292 punktu apdraustiesiems ar jų atstovams buvo parduoti nekompensuojamieji vaistiniai preparatai, saugojimą vaistinėse, jeigu pagal 112 įsakymo 1295 punktą turime receptus išsiųsti į TLK. Kaip elgtis jeigu vadovaujantis 112 įsakymo 1292 punktu apdraustiesiems ar jų atstovams buvo parduoti nekompensuojamieji vaistiniai preparatai, kurie patenka į ATC grupes J, N05, N06, Psichotropiniai ir kiti, kitaip sakant vaistai kurių 1 formos receptai būtų saugomi 1 metus. Ar bus užskaitomos 3 formos receptų kopijos?
2019-03-08
Laba diena, noriu paklausti dėl DIAZEPEKS 5 mgml injekcinis tirpalas 2 ml N10 (AS GRINDEKS, Latvija) laikymo. Tai psichotropinis vaistinis preparatas, kuris laikomas šaldytuve. Kaip rekomenduojate vaistinėse laikyti šį vaistinį preparatą?
2019-03-07
Dėl žymos
Elektroniniame KOMPENSUOJAMAJAME recepte išrašytas vardinis preparatas. Ar privalo būti žyma "vardinis vaistinis preparatas"?
Pagal Vardinių įsigyjimo taisykles išeitų, kad ne, bet ar su elektroniniais receptais išlieka tas pats?
Dėkui,
2019-02-27
 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 17 >> 

Pateikite savo klausimą:
Pasirinkite klausimų katalogą:
Jūsų vardas:
El. pašto adresas:
AntiSpam