Naudingos nuorodos
VVKT vyksta Makedonijos vaistų ir medicinos prietaisų agentūros atstovų vizitas pagal ES finansuojamą Dvynių projektą

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) kartu su VšĮ Centrine projektų valdymo agentūra laimėjo pirmąjį 2019 metais ir šimtąjį nuo dalyvavimo programoje pradžios Europos Sąjungos finansuojamą Dvynių programos projektą. Projektas skirtas Makedonijos teisės aktams vaistų srityje suderinti su Europos Sąjungos teise bei Makedonijos vaistų ir medicinos prietaisų agentūros instituciniams gebėjimams stiprinti. 8 mėnesių trukmės projekto vertė – 250 000 eurų.


Projekto vykdymas sėkmingai prasidėjo ir 2019 m liepos 1-5 dienomis VVKT lankosi Makedonijos vaistų ir medicinos prietaisų agentūros atstovai. Vizito tikslas yra susipažinti, kaip Lietuvoje veikia vaistų suvartojimo stebėsenos sistema. Svečiai taip pat viešės Sveikatos apsaugos ministerijoje, kurioje susipažins su vaistų kainodaros ypatumais.

Vizito metu svečiai iš Makedonijos bus išsamiai supažindinti su Lietuvoje veikiančia vaistų suvartojimo stebėsenos sistema, pastarosios metodologija. Praktinių mokymų metu bus gilinamasi į šios sistemos subtilybes, taip pat mokoma ja naudotis. VVKT specialistai dalinsis gerąja praktika, taip pat įvardins iššūkius, su kuriais tenka susidurti. Visą šią informaciją kolegos iš Makedonijos vaistų ir medicinos prietaisų agentūros galės pritaikyti savo šalyje, kurdami analogišką vaistų stebėsenos suvartojimo sistemą.