Naudingos nuorodos
EVA vertina duomenis dėl stiprinančiosios vakcinos „COVID-19 Vaccine Janssen“ dozės

Europos vaistų agentūra (EVA) pradėjo vertinti paraišką dėl stiprinančiosios vakcinos „COVID-19 Vaccine Janssen“ dozės 18 metų ir vyresniems asmenims, kuri turėtų būti skiriama praėjus mažiausiai dviem mėnesiams po pirmosios dozės.

EVA Žmonėms skirtų vaistų komitetas (CHMP) kaip įmanoma greičiau įvertins vakciną gaminančios kompanijos pateiktus duomenis. Tai informacija apie daugiau nei 14 000 suaugusių asmenų, kurie gavo antrąją vakcinos „COVID-19 Vaccine Janssen“ dozę arba placebą (gydomojo poveikio neturintį preparatą), praėjus dviem mėnesiams nuo pirmosios dozės.

CHMP rekomenduos, ar reikia atnaujinti informacinius vakcinos dokumentus. Šio vertinimo rezultatų tikimasi per artimiausias kelias savaites.

Vakcina „COVID-19 Vaccine Janssen” padeda organizmui pasiruošti apsiginti nuo SARS-CoV-2 koronaviruso. Šiuo metu ji skirta naudoti 18 metų ir vyresniems asmenims, o pirminę vakcinaciją sudaro viena dozė. Vakcina yra pagaminta naudojant kitą adenovirusų šeimos virusą, kuris modifikuojamas taip, kad savo sudėtyje turėtų SARS-CoV-2 spyglio baltymą koduojantį geną. Šis baltymas yra SARS-CoV-2 viruso paviršiuje ir yra reikalingas virusui patekti į organizmo ląsteles. Daugiau informacijos apie vakciną galima rasti čia.

Daugiau informacijos žr. čia.

Paskutinis atnaujinimas: 2021-11-23 15:43:44