Naudingos nuorodos
Tarnyba pasirašė sutartį su Vilniaus universitetu: numatomas bendradarbiavimas farmacijos srityje

Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) vadovas Gytis Andrulionis ir Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto dekanas prof. Algirdas Utkus pasirašė dvišalio bendradarbiavimo sutartį.


Pasirašius šią sutartį, bus bendradarbiaujama sveikatos mokslo, informacijos apie vaistų suvartojimą, vaistų tyrimus, taip pat farmacijos specialistų bei studentų kompetencijų ugdymo srityse.
 
G. Andrulionis pabrėžė, kad šis susitarimas atvers naujų galimybių abiem institucijoms.  „Tarnybos veikla daugeliu aspektų yra mokslinė ekspertinė, todėl būtinas glaudesnis bendradarbiavimas su mokslu. Nepaprastai džiugu, kad galėsime keistis informacija, bendradarbiauti dėl personalo, specialistų rengimo bei jų kvalifikacijos tobulinimo abipusiai naudingais pagrindais“, - teigė VVKT vadovas.
  
Prof. A. Utkus atkreipė dėmesį, kad šios sutarties pagrindu planuojamos iniciatyvos bus skirtos ne tik darbuotojams, bet ir studentams. „Labai džiugina faktas, kad atsiveria dar viena galimybė farmacijos studentams, jie galės atlikti praktikas VVKT laboratorijoje, dalyvauti specializuotuose mokymuose, konferencijose, galbūt, net ir projektinėje veikloje. Svarbu, kad būsimieji specialistai kuo anksčiau turėtų galimybę įsitraukti į savo srities mokslinę veiklą, įgytų praktinių įgūdžių ir kompetencijų“, - pastebėjo VU Medicinos fakulteto dekanas.
 
Tarnyba ir Universitetas nuo šiol kartu organizuos, koordinuos ir įgyvendins bendrus mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektus, dalyvaus kitose bendrose projektinėse veiklose. Taip pat bus sudarytos visos sąlygos Medicinos fakulteto farmacijos studentams atlikti praktiką Tarnybos padaliniuose.