Naudingos nuorodos
Apie galimą šalutinį vakcinų poveikį

Paskutiniuoju metu Tarnyba sulaukia daugybės skambučių ir klausimų apie galimus šalutinius vakcinų nuo COVID-19 poveikius. Primename Jums, kad:


 

  • Pagrindiniai nuo COVID-19 ligos paskiepytų žmonių pranešimai apie ĮNR, kurių sulaukė VVKT, kaip ir ankstesniais mėnesiais, labai panašūs: tai skausmas, patinimas ir paraudimas injekcijos vietoje, rankos skausmas, šaltkrėtis, galvos skausmas, bėrimas ir karščiavimas. Dažniausiai šios reakcijos buvo lengvos arba vidutinio sunkumo ir praeidavo po kelių dienų.
  • Visus, patyrusius šalutinį skiepų poveikį, labai ragintume apie tai pranešti mums. Pranešimą galima pateikti šiais būdais:

-       tiesiogiai užpildant formą internetu https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrv;

-       užpildant pranešimo formą, skirtą pacientams (ją galima rasti   /index.php?4004286486) ir atsiunčiant elektroniniu paštu  (adresu [email protected]);

-       nemokamu telefonu 8 800  73 568.

  • Taip pat atkreipiame dėmesį, kokiais atvejais turėtų būti teikiami pranešimai apie ĮNR į vakciną:

-       kai yra įtariamas ryšys su konkrečia vartota vakcina,

-       kai kyla abejonių dėl ĮNR ir vaisto / vakcinos vartojimo priežastinio ryšio.

Teikiant pranešimą apie ĮNR, VVKT nereikia pateikti savo asmeninių duomenų, VVKT prašo pateikti tik kontaktinę informaciją, kad reikalui esant, būtų galima susisiekti. Visi pranešime pateikti duomenys yra saugūs ir konfidencialūs. Jei pacientas nenori pranešimo apie patirtą ĮNR pateikti pats, gali paprašyti, kad tai už jį padarytų kitas asmuo, pavyzdžiui, sveikatos priežiūros specialistas ar vaistininkas. Tačiau VVKT būtina žinoti asmens, patyrusio ĮNR, amžių ir lytį, nes ši informacija yra svarbi tiriant ir vertinant veiksnius, dėl kurių kai kurie pacientai gali patirti tam tikras ĮNR.