Naudingos nuorodos
ePl bandomojo projekto pradžia

Informuojame, jog nuo 2022 m. sausio 1 d. trijose Baltijos šalyse startuoja ePl projektas.


Bandomajame projekte vaistinio preparato pakuotės, skirtos asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, būtų tiekiamos be popierinių pakuotės lapelių (pacientui būtų sudaryta galimybė perskaityti elektroninį pakuotės lapelį) (toliau – Projektas). Planuojamo Projekto trukmė 2 metai. Šią iniciatyvą 2017 m. paskatino Europos Komisija (https://ec.europa.eu/transparency/regdoc/rep/1/2017/EN/COM-2017-135-F1-EN-MAIN-PART-1.PDF).

Projekto tikslas – įvertinti, ar spausdinto pakuotės lapelio atsisakymas turės įtakos informacijos apie vaistus prieinamumui ir saugiam vaistų vartojimui.

Estijos, Latvijos ir Lietuvos vaistų agentūros, bendradarbiaudamos su registruotojais ir asmens sveikatos priežiūros įstaigų atstovais, susitarė dėl pradinio sąrašo vaistinių preparatų, kurie bus įtraukti į ePl projektą, t. y., sąraše nurodytų vaistinių preparatų pakuotės į asmens sveikatos priežiūros įstaigas Projekto metu bus tiekiamos be popierinių pakuotės lapelių. Informaciją apie galiojančius pakuotės lapelius bus galima rasti įgaliotų institucijų vaistinių preparatų registruose (Lietuvoje: https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/medications).

Projekte gali dalyvauti tik tie vaistiniai preparatai, kurie yra skirti asmens sveikatos priežiūros įstaigoms, neatsižlegiant į procedūros tipą, pagal kurį registruotas vaistinis preparatas. Vaistinių preparatų pakuotės gali būti vienkalbės arba daugiakalbės (lietuvių arba lietuvių ir/arba estų ir/arba latvių kalbomis).

 

Į pirmąjį etapą įtrauktų vaistinių preparatų sąrašą galite rasti čia.

 

Klausimus ir atsakymus apie ePl rasite čia.

Su Projektu susijusią informaciją rasite čia.