Naudingos nuorodos
EVA rekomendacijos dėl stiprinančiosios COVID-19 vakcinos „Spikevax“ dozės

EVA Žmonėms skirtų vaistų komitetas (CHMP) padarė išvadą, kad stiprinančioji COVID-19 vakcinos „Spikevax“ (registruotojas Moderna) dozė gali būti skiriama 18 metų ir vyresniems asmenims.

Tyrimai parodė, jog stiprinančioji vakcinos „Spikevax“ dozė, skirta po antrosios dozės praėjus 6-8 mėnesiams, padidino gebėjimą gaminti antikūnus prieš COVID-19 ligą suaugusiems asmenims, kuriems antikūnų kiekis buvo sumažėjęs. Stiprinančiąją dozę sudaro pusė dozės, vartojamos pagal pirminės vakcinacijos planą.

Dabartiniai duomenys rodo, kad stiprinančioji vakcinos „Spikevax“ dozė sukelia panašius šalutinius poveikius, kurie pasireiškia po antrosios dozės. Atidžiai stebima uždegiminių širdies ligų ar kitų labai retų šalutinių poveikių rizika. Kaip ir visų kitų vaistų atveju, EVA ir toliau nagrinės visus duomenis apie vakcinos „Spikevax“ saugumą ir veiksmingumą.

Anksčiau šį mėnesį CHMP padarė išvadą, kad stiprinančioji COVID-19 vakcinos „Comirnaty“ (registruotojas BioNTech/Pfizer) dozė gali būti skiriama 18 metų ir vyresniems asmenims po antrosios dozės suleidimo praėjus mažiausiai 6 mėnesiams. Be to, CHMP rekomendavo, kad asmenims, kurių imuninė sistema labai susilpnėjusi, „Comirnaty“ ir „Spikevax“ trečioji dozė gali būti skiriama praėjus mažiausiai 28 dienoms po antrosios dozės suleidimo.

Artimiausiu metu bus atnaujinti vakcinos „Spikevax“ informaciniai dokumentai.

Daugiau informacijos žr. čia.

Paskutinis atnaujinimas: 2021-10-26 10:42:56