Naudingos nuorodos
VVKT ragina gyventojus vadovautis tik oficialiuose šaltiniuose skelbiama informacija apie COVID-19 vakcinas

Vakcinacija nuo COVID-19 ligos Lietuvoje vyksta jau metus. Tuo tarpu įvairios suinteresuotų asmenų grupės nenuilsdamos gyventojams skleidžia įvairias melagienas ir moksliniais tyrimais nepagrįstus faktus apie COVID-19 vakcinas ir šių poveikį. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) primena, kad informacijos apie COVID-19 vakcinas reikėtų ieškoti tik oficialių institucijų skelbiamuose šaltiniuose.   


Pastaruoju metu tiek sostinės, tiek kitų miestų gyventojai savo pašto dėžutėse randa skrajučių, raginančių nesiskiepyti. Jose publikuojama daugybė klaidingų teiginių, kurie žmones skatina abejoti mokslu, sunerimti dėl savo sveikatos, priimti sprendimą nesiskiepyti. VVKT atkreipia dėmesį, kad tokiais būdais platinamą ir panašaus turinio informaciją  derėtų vertinti kritiškai.

Didėjant dezinformacijos, susijusios su COVID-19 protrūkiu, srautui, VVKT skatina naudotis tik patikimais šaltiniais: Lietuvos ir Europos Sąjungos institucijų ir įstaigų, Pasaulio sveikatos organizacijos ir kitų tarptautinių organizacijų interneto svetainėmis. Čia skelbiama informacija yra grįsta mokslu, nuolat atnaujinama.