Naudingos nuorodos
Dėmesio! Vokietijoje fiktyvi įmonė siūlė įsigyti respiratorių FFP3 ir dezinfektantų

Vokietijos Federalinis vaistų ir medicinos prietaisų institutas (BfArM) informuoja apie fiktyvią didmeninio platinimo įmonę pavadinimu „FTA First Trading Agency“, kuri yra neva įsikūrusi Hollerallee 8, D-28209 Brėmene, Vokietijoje. Nusikaltėliai kitoms Vokietijos didmeninio platinimo įmonėms siųsdavo pasiūlymus įsigyti respiratorių FFP3 ir dezinfektantų.

 Nuvykusi nurodytu adresu policija rado tuščias patalpas. Minėtos įmonės verslo modelis –išankstinis apmokėjimas už prekes pastarųjų nepristatant. Kokiu mastu buvo vykdoma veikla – kol kas aiškinasi policija. Apie bendrovę nėra jokių duomenų Europos vaistų agentūros (EVA) EudraGMDP duomenų bazėje, o Vokietijos Federalinis vaistų ir medicinos prietaisų institutas nėra išdavęs šiai įmonei didmeninės prekybos vaistais licencijos.

Nustačius galimą sukčiavimo atvejį, 2020 m. kovo 9 d. buvo susisiekta su Brėmeno policija, kuri patvirtino įtarimą sukčiavimu. Tyrimai tęsiami. Nukentėjusios įmonės turėtų susisiekti su teisėsaugos institucijomis. Kovo 20 dieną buvo nustatyta, kad „FTA First Trading Agency“ turimi sertifikatai yra suklastoti. Šiuos suklastotus dokumentus nusikaltėliai siųsdavo kartu su pasiūlymais potencialiems klientams.