Naudingos nuorodos
EVA vertina duomenis dėl stiprinančiosios ar papildomos „Comirnaty“ dozės skyrimo

Europos vaistų agentūra (EVA) pradėjo vertinti paraišką dėl stiprinančiosios ar papildomos „Comirnaty“ dozės, vadinamojo booster‘io, skyrimo praėjus 6 mėnesiams po antrosios dozės suleidimo 16 metų amžiaus ir vyresniems asmenims. Ja būtų siekiama sustiprinti apsaugą nuo COVID-19 ligos.


EVA Žmonėms skirtų vaistinių preparatų komitetas (CHMP) atliks skubų paraiškoje pateiktų duomenų, įskaitant vykstančio klinikinio tyrimo su maždaug 300 sveikų suaugusiųjų, paskiepytų stiprinančiąja „Comirnaty“ vakcinos doze praėjus 6 mėnesiams po antrosios dozės suleidimo, rezultatų vertinimą.

CHMP rekomenduos, ar reikia atnaujinti informacinius vakcinos dokumentus. Šio vertinimo rezultatų tikimasi per kelias ateinančias savaites.

Atskirai EVA taip pat vertina literatūros duomenis apie stiprinančiosios iRNR vakcinos („Comirnaty“ ar „SpikeVax“) dozės vartojimą žmonėms, kurių imuninė sistema yra susilpnėjusi.

Tebevykstant vertinimams, EVA ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC) pabrėžė savo dabartinę poziciją dėl stiprinančiosios dozės skyrimo. Nors EVA ir ECDC nemano, kad reikia skubiai skirti stiprinančiąją dozę pagal patvirtintą vakcinacijos schemą paskiepytiems asmenims, EVA bet kokiu atveju įvertins šią paraišką, kad turėtų įrodymų, patvirtinančių stiprinančiosios dozės reikalingumą.

Daugiau informacijos žr. čia.