Naudingos nuorodos
EVA rekomendacijos dėl papildomos ir stiprinančiosios COVID-19 vakcinų „Comirnaty“ ir „Spikevax“ dozių

EVA Žmonėms skirtų vaistų komitetas (CHMP) padarė išvadą, kad papildoma COVID-19 vakcinų „Comirnaty“ (registruotojas BioNTech/Pfizer) ir „Spikevax“ (registruotojas Moderna) dozė gali būti skiriama žmonėms, kurių imuninė sistema labai susilpnėjusi. Ji turėtų būti skiriama praėjus mažiausiai 28 dienoms po antrosios minėtų vakcinų dozės.

Ši rekomendacija pateikta po to, kai tyrimai parodė, jog papildoma aukščiau paminėtų vakcinų dozė padidino gebėjimą gaminti antikūnus prieš COVID-19 ligą asmenims, kurių imunitetas susilpnėjęs dėl organų transplantacijos.

Nors nėra tiesioginių įrodymų, kad tai apsaugotų pacientus nuo COVID-19 ligos, tačiau tikimasi, kad papildoma dozė bent kai kuriems pacientams padidins apsaugą. EVA toliau stebės visus duomenis apie papildomos dozės veiksmingumą.

Artimiausiu metu bus atnaujinti abiejų vakcinų informaciniai dokumentai, įtraukiant šią rekomendaciją.

Stiprinančiosios dozės

Svarbu atskirti papildomos dozės skyrimą žmonėms, kurių imuninė sistema yra susilpnėjusi, ir stiprinančiosios dozės skyrimą žmonėms, kurių imuninė sistema yra normali.

CHMP įvertino vakcinos „Comirnaty“ duomenis, kurie rodo padidėjusį antikūnų kiekį 18-55 metų asmenims, kuriems stiprinančioji vakcinos dozė buvo skirta po vakcinacijos  praėjus maždaug 6 mėnesiams. Remdamasis šiais duomenimis, CHMP padarė išvadą, kad 18 metų ir vyresniems žmonėms revakcinacija stiprinančiąja doze gali būti svarstoma, po antros dozės gavimo praėjus mažiausiai 6 mėnesiams.

Naudojant stiprinančiąją „Comirnaty“ vakcinos dozę, bus laikomasi oficialių rekomendacijų nacionaliniu lygiu, atsižvelgiant į naujus vakcinų veiksmingumo duomenis ir bet kokias abejones  dėl jų saugumo. Uždegiminių širdies ligų ar kitų labai retų šalutinių poveikių rizika po revakcinacijos stiprinančiąja doze nėra žinoma, tačiau situacija  atidžiai stebima. Kaip ir visų vaistų atveju, EVA toliau nagrinės visus duomenis apie vakcinų saugumą ir veiksmingumą.

Daugiau informacijos apie stiprinančiąsias  „Comirnaty“ vakcinos dozes bus galima rasti atnaujintuose informaciniuose vakcinos dokumentuose.

CHMP šiuo metu vertina duomenis, kad būtų galima pagrįsti stiprinančiųjų „Spikevax“ vakcinos dozės naudojimą.

Daugiau informacijos žr. čia.
Paskutinis atnaujinimas: 2021-10-06 11:13:57