Naudingos nuorodos
Sveikatos priežiūros specialistų dėmesiui

Šį rudenį žmonės kaip niekada aktyviai skiepijasi nuo gripo, taip pat pneumokokine vakcina. Tikimasi, kad artimiausiu laiku bus registruotos vakcinos nuo COVID-19 ligos ir bus pradėta skiepyti nuo koronavirusinės infekcijos. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) ragina asmens sveikatos priežiūros įstaigose (ASPĮ) dirbančius specialistus būti aktyvesniais pranešant apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas į vaistą (ĮNR). 


Nors Lietuvoje esančios vakcinos yra saugios ir veiksmingos, tačiau, kaip ir visi vaistai, gali turėti  šalutinį poveikį. Lietuvoje pradėjus skiepijimus vakcinomis nuo COVID-19 ligos, VVKT  atidžiai stebės šių vakcinų saugumą. Todėl ypatingą svarbą įgauna ir ASPĮ specialistų aktyvus įsitraukimas į farmakologinio budrumo procesus bei jų indėlis teikiant ĮNR į vakcinas.

Nepaprastai svarbu, kad imunoprofilaktikos programas vykdantys sveikatos priežiūros specialistai, pastebėję ar sužinoję, kad pacientas patyrė ĮNR į vakciną, apie ją praneštų. Būtina atminti, jog kiekvienas pranešimas apie ĮNR į vakciną  prisideda prie vakcinų saugumo. VVKT visą informaciją, gautą apie pasireiškusias ĮNR,  analizuoja ir vertina. Daugiau informacijos apie farmakologinį budrumą ir ĮNR galite rasti čia. Primename būdus, kaip galima pranešti apie ĮNR į vakcinas ir visus kitus vaistus:

1.                   Tiesiogiai internetu, prisijungus per VAPRIS sistemą https://vapris.vvkt.lt/vvkt-web/public/nrvSpecialist ir užpildant formą.

2.                   Užpildant pranešimo formą, skirtą specialistams (ją galite rasti čia) ir siunčiant:

-                    el. paštu [email protected];

-                    paštu, adresu Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba, Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius;

-                    nemokamu faksu   (8-800) 201 31.

3.                   Nemokamu telefonu 8 800 735 68 (skirtas pacientams).