Naudingos nuorodos
EVA pradėjo tęstinę adaptuotos COVID-19 vakcinos “Comirnaty” peržiūrą

Europos vaistų agentūra (EVA) pradėjo tęstinę adaptuotos „Comirnaty“ vakcinos peržiūrą, kuri yra geriau pritaikyta apsaugoti nuo konkrečios SARS-CoV-2 viruso, sukeliančio COVID-19 ligą, atmainos ar atmainų.


 

Iš pradžių bus peržiūrėtos sritys, susijusios su vakcinos cheminėmis savybėmis, gamyba ir kontrole. Kadangi bendrovė daro pažangą kurdama adaptuotą vakciną, EVA gaus daugiau duomenų, įskaitant ir duomenis apie imuninį atsaką į vakciną, taip pat duomenis apie jos veiksmingumą prieš Omicron subatmainas.

Pradėjusi tęstinę peržiūrą, EVA galės įvertinti minėtus duomenis, kai tik jie bus prieinami. Tęstinė peržiūra bus tęsiama tol, kol bus pakankamai duomenų oficialiai registracijos paraiškai pateikti.

Dar nėra išsamios informacijos apie adaptuotą vakciną, pavyzdžiui, ji bus skirta apsaugoti nuo vienos ar nuo kelių SARS-CoV-2 viruso atmainų ar subatmainų.

Adaptuotos vakcinos nuo COVID-19 sudėtis galiausiai priklausys nuo visuomenės sveikatos institucijų ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) rekomendacijų, taip pat nuo reguliavimo institucijų, tokių kaip EVA bei Tarptautinė vaistų reguliavimo institucijų koalicija (ICMRA), sprendimų.

Daugiau informacijos žr. čia.