Naudingos nuorodos
Juridinių asmenų, vykdančių didmeninį vaistų platinimą, dėmesiui!

VVKT viršininkas patikslino duomenų rinkimo tvarką apie vaistų atsargas, skirtas Lietuvos rinkai. Primename, kad aktualūs duomenys apie vaistų atsargas reikalingi tam, kad būtų galima laiku priimti sprendimus ir išvengti pacientams reikalingų vaistų trūkumo.


Šalyje esant ekstremaliai situacijai, juridiniai asmenys, vykdantys vaistų didmeninį platinimą, įpareigojami. VVKT dukart per savaitę: pirmadieniais ir ketvirtadieniais iki 12 val. pateikti duomenis apie turimas neparduotų vaistų pakuočių atsargas. Duomenis reikia pateikti taip pat ir apie vardinius vaistus, kurie yra įrašyti į Kompensuojamųjų vaistų kainyną bei apie vaistus, kurie yra įrašyti į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo  2020 m. kovo 22 d. sprendimo Nr. V-481 „Dėl vaistinių preparatų įsigijimo ir atsargų stebėsenos“ 2 priedą.  

Kaip teigė VVKT viršininkas Gytis Andrulionis, pakeista tvarka leis turėti ir specialistams analizuoti aktualius duomenis. Anot G. Andrulionio, pakeista ataskaitų apie turimus neparduotų vaistų likučius tvarka galios iki ekstremaliosios situacijos pabaigos ir papildomai 30 kalendorinių dienų skaičiuojant nuo ekstremalios situacijos atšaukimo (pasibaigimo).