Naudingos nuorodos
Kaip pranešti apie pastebėtą nepageidaujamą reakciją į vaistą?
                     

Pateikite NRV pranešimus tiesiogiai internetu per VAPRIS sistemą greitai ir patogiai !

Užpildykite šią formą PRANEŠIMO FORMA PACIENTAMS* ir paspauskite nuorodą  „pateikti“.
*Rekomenduojame pildyti naudojant Google Chrome naršyklę


(Formos pacientams pildymo pavyzdys)

Pranešti NRV taip pat galite:

1.  Užpildant pranešimo forma pacientams (18.0 kb) (Formos pacientams pildymo pavyzdys) ir atsiunčiant ją:  

  • el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt;
  • paštu, adresu Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba, Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius;
  • nemokamu faksu   (8-800) 201 31.

 2.  Nemokamu telefonu 8 800 735 68


Ką reikia žinoti apie farmakologinio budrumo veiklą?

Farmakologinis budrumas - tai veikla, skirta nepageidaujamoms reakcijoms į vaistą (NRV) nustatyti, įvertinti ir stebėti bei perspėti apie galimą nepageidaujamą vaisto poveikį.
     

Kas yra įtariama nepageidaujama reakcija ir kodėl ją reikia pranešti?

Nepageidaujama reakcija yra nenorimas, neigiamas žmogaus organizmo atsakas į vaistinį preparatą. Sąvoka dabar apima ne tik vaistinio preparato charakteristikų santraukoje nurodytomis indikacijomis bei dozėmis vartojamų vaistų sukeltus kenksmingus ir nenorimus poveikius, bet ir kilusius dėl klaidingo vartojimo bei nesilaikant patvirtintų vartojimo sąlygų, įskaitant piktnaudžiavimą.
 

Nepageidaujamų reakcijų pranešimai padeda nustatyti retesnes, netikėtas, kartais labai sunkias nepageidaujamas reakcijas į vaistą. Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba duomenų bazėje kaupia ir vertina informaciją apie visas Lietuvoje pastebėtas NRV. NRV vertinimas yra būtinas užtikrinant pacientų gydymą saugiais vaistais.


 

  
 
Pranešant apie NRV, svarbu tiksliai nurodyti, koks vaistas buvo vartojamas, kokia NRV pasireiškė (kokia jos trukmė, pasekmės). Taip pat svarbu nurodyti savo kontaktinius duomenis, kad VVKT darbuotojai, prireikus pasitikslinti pranešime esančią informaciją, galėtų su Jumis susisiekti.

 
Atkreipiame dėmesį, kad pranešėjo bei paciento tapatybė bei kontaktiniai duomenys yra konfidencialūs ir nebus perduoti kitiems asmenims.


Prašome pranešti ne tik vaisto pakuotės lapelyje nurodytomis indikacijomis bei dozėmis vartojamų vaistų sukeltus nepageidaujamus poveikius, bet ir kilusius dėl klaidingo vartojimo bei nesilaikant patvirtintų vartojimo sąlygų, įskaitant piktnaudžiavimą.

 
Tel. pasiteiravimui 8 800 735 68Paskutinis atnaujinimas: 2019-01-07 11:14:18