Naudingos nuorodos
Dėl odontologijos kabinetams reikalingų vaistinių preparatų pardavimo

Pateikiame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos departamento informaciją:


 

„Šiuo metu juridiniai asmenys, turintys Lietuvos Odontologų rūmų išduodamas odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigos licencijas, tačiau neturintys Valstybinės akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybos išduodamos asmens sveikatos priežiūros veiklos licencijos, vadovaujantis Farmacijos įstatymo 8 straipsnio 9 ir 10 dalimis vaistinius preparatus gali įsigyti tik vaistinėse. Pritariame viešojoje erdvėje odontologų išsakytai nuomonei, kad tokios nuostatos nepagrįstai riboja odontologijos kabinetų, kurie turi tik odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigos licencijas, vaistinių preparatų įsigijimą, nors jie yra priskiriami asmens sveikatos priežiūros įstaigoms.

Siekiant išspręsti šią teisės koliziją, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) inicijavo Farmacijos įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūloma nustatyti, kad visos asmens sveikatos priežiūros įstaigos, įskaitant odontologijos kabinetus, savo darbui reikalingus vaistinius preparatus galėtų įsigyti iš vaistinių preparatų gamintojų arba didmeninių platintojų. Šiuo metu projektas yra derinamas SAM struktūriniuose padaliniuose ir bus teikiamas derinti suinteresuotoms institucijoms ir visuomenei. Planuojama, kad šie siūlymai Lietuvos Respublikos Seime bus svarstomi ir įstatymas bus priimtas 2018 m. rudens sesijoje. 

Atsižvelgdami į tai, kad juridiniai asmenys, turintys tik odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigos licenciją, yra asmens sveikatos priežiūros įstaigos, teikiančios asmens sveikatos priežiūros paslaugas bei į tai, kad įstatymo projektu numatomi tik juridiniai-techniniai suderinimai su kitais sveikatos priežiūrą reglamentuojančiais teisės aktais, siūlome, kad ir iki parengto įstatymo projekto priėmimo didmeninio platinimo licencijos ir gamybos licencijos turėtojų vykdomas vaistinių preparatų tiekimas odontologinės priežiūros (pagalbos) įstaigos licencijas turintiems juridiniams asmenims ir atitinkamai šių juridinių asmenų vaistinių preparatų įsigijimas iš gamintojų ir didmeninių platintojų nebūtų traktuojamas kaip Farmacijos įstatymo 8 straipsnio 9 ir 10 dalies nuostatų pažeidimas.“

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba pritaria Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui.