Naudingos nuorodos
Dėl Esmya saugumo

Europos vaistų agentūros (toliau – EVA) farmakologinio budrumo rizikos vertinimo komitetas (toliau – PRAC)  šiuo metu pakartotinai nagrinėja vaistinio preparato Esmya, kurio sudėtyje yra veikliosios medžiagos ulipristalio acetato, naudos ir rizikos santykį.  Peržiūra buvo pradėta gavus pranešimų apie sunkius kepenų pažeidimus, įskaitant ir kepenų nepakankamumą, dėl kurio reikėjo atlikti kepenų transplantaciją.


Kol tebevyksta pakartotina peržiūra, PRAC rekomenduoja taikyti laikinąsias priemones – reguliariai stebėti moterų, vartojančių Esmya gimdos fibromos sukeliamiems simptomams gydyti, kepenų būklę.
 
Gydymo laikotarpiu visoms Esmya vartojančioms moterims reikia atlikti kepenų funkcijos tyrimus ne rečiau kaip kartą per mėnesį. Jeigu tyrimo rezultatų duomenys yra pakitę (kepenų fermentų aktyvumas > 2 kartus viršijantys viršutinę normos ribą), sveikatos priežiūros specialistas turi nutraukti gydymą ir atidžiai stebėti pacientes. Kepenų funkcijos tyrimus reikia kartoti praėjus 2–4 savaitėms po  gydymo nutraukimo.
  
Be to, PRAC rekomenduoja, kad gydymo Esmya negalima skirti naujoms arba ankstesnį gydymo kursą užbaigusioms pacientėms.
 
Sunkaus kepenų pažeidimo priežastinis ryšys su Esmya šiuo metu yra nagrinėjamas. Šios rekomendacijos yra laikinosios priemonės, skirtos apsaugoti pacienčių sveikatą, kol tebevyksta išsamus Esmya duomenų vertinimas.
  
Daugiau informacijos žr. čia