Naudingos nuorodos
Dėl Esmya saugumo

Europos vaistų agentūra (toliau – EVA) pradėjo pakartotinę vaistinio preparato Esmya, kurio sudėtyje yra veikliosios medžiagos ulipristalio acetato, vartojamo gimdos fibromai (nevėžiniam gimdos navikui) gydyti, peržiūrą. Peržiūra buvo pradėta gavus keturis pranešimus apie sunkius kepenų pažeidimus, pasireiškusius šį vaistinį preparatą vartojusiems pacientams, iš kurių trims reikėjo atlikti kepenų transplantaciją.


Europos vaistų agentūros (toliau – EVA) farmakologinio budrumo rizikos vertinimo komitetas (toliau – PRAC) atliko pradinį kepenų pažeidimo atvejų vertinimą ir nusprendė, kad šiuos pažeidimus galėjo nulemti Esmya vartojimas.
  
Atsižvelgiant į tai, kad pastebėti kepenų pažeidimo atvejai buvo sunkūs ir yra galimas priežastinis ryšys su minėtu vaistiniu preparatu, reikalinga atlikti išsamesnę duomenų peržiūrą.
 
PRAC peržiūrės visus turimus duomenis ir nuspręs, ar reikia imtis papildomų priemonių dėl Esmya vartojimo.
 
Ulipristalio acetatas taip pat yra vaistinio preparato ellaOne, naudojamo skubiai kontracepcijai, veiklioji medžiaga. Pranešimų apie sunkius kepenų pažeidimus, pasireiškusius vartojant ellaOne negauta.
  
Daugiau informacijos žr. čia.