Naudingos nuorodos
Naujienos
Paradoksas: informacijos apie ligas turime vis daugiau, tačiau žinių, kaip teisingai pasirinkti ir vartoti vaistus – vis dėl to nepakanka
2018-02-14

Žmoniją nuo pat jos atsiradimo pradžios vargino įvairiausios ligos. Anksčiau daugybė jų buvo mirtinos, mat mūsų protėviams trūko medicininių žinių ir galimybių padėti susirgusiajam - nebuvo veiksmingų vaistų, neegzistavo vakcinos. Šiandien technologijų ir informacijos dėka gydytis galime pačiais įvairiausiais vaistiniais preparatais.  Vaistų pasiūla – milžiniška, gebame suvaldyti šimtus ligų, gyvename keliskart ilgiau nei mūsų protėviai. Deja, dažnas mūsų vaistų vartojame pernelyg dažnai, pernelyg daug, pernelyg neatsakingai. Kodėl Lietuvoje tokia stipri savigyda? Kokios jos pasekmės?

Vaistų rinka prieš 100 metų ir dabar
2018-02-12

Vaistai – viena ypatingiausių ir, ko gero, daugiausia priežiūros tiek gamybos, tiek pardavimo procesuose reikalaujančių prekių. Juk net ir pats „nekalčiausias“ vaistas gali ne tik pagydyti, bet ir pakenkti, jei jis bus vartojamas ar laikomas netinkamai. Kaip buvo kontroliuojama vaistų rinka prieš šimtą metų?

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2018-02-09
Informuojame, kad laikinai sutriko šių vaistinių preparatų tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.
Kaip neužkibti ant sukčių kabliuko?
2018-02-07

Šaltuoju metų sezonu siauste siaučia ne tik įvairūs ligų sukėlėjai, bet ir internetiniai sukčiai, žmonėms siūlantys įsigyti neva stebuklingai tai vienokius, tai kitokius negalavimus bei sveikatos sutrikimus išgydančių preparatų. Piktybiškai sukurtose, paprastai net ne Lietuvoje registruotose, interneto svetainėse  minima produkcija dažniausiai  pristatoma kaip inovatyvus vaistas ar priemonė, išgelbstinti nuo ligų. Šiuos produktus raginama įsigyti „čia ir dabar“, su didžiule akcija. Tokių siūlymų pasitaiko ir spaudoje. Kaip atskirti, kad skleidžiama informacija neatitinka tikrovės ir neužkibti ant sukčių kabliuko?

Dėl vaistinių preparatų registracijos pažymėjimų galiojimo panaikinimo
2018-02-07
Informuojame, kad Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos viršininko 2018 m. vasario 7 d. įsakymu panaikinamas vaistinių preparatų registracijos pažymėjimų galiojimas. Vaistinių preparatų sąrašą rasite čia.
Dėl vaistinio preparato Betnovate tiekimo atnaujinimo
2018-02-05
Informuojame, kad atnaujintas vaistinio preparato Betnovate (betametazonas) 1 mg/g tepalas tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.
Apsišaukėlių taikinyje vyrai: siūloma stebuklingai greitai išsigydyti prostatitą
2018-02-02

Į sukčių akiratį pateko vyrai – piktybiškai sukurtoje interneto svetainėje skelbiama klaidinanti ir tikrovės neatitinkanti informacija apie produktą, neva leidžiantį greitai ir efektyviai atsikratyti prostatos ir kitų su lytine sveikata susijusių problemų. Be jokios abejonės, tinklalapyje minimą produkciją siūloma įsigyti. Žinoma, su „didžiule“ akcija.

Dėl 2018 m. sausio 24 d. Europos Komisijos sprendimo
2018-02-02

2018 m. sausio 24 d. Europos Komisija priėmė sprendimą C(2018) 213 final, kuriuos iš dalies keičiamas Sprendimas 2008/911/EB, nustatantis  augalinių medžiagų, preparatų ir jų derinių, naudojamų tradiciniams augaliniams vaistams, sąrašą. Remiantis sprendimu, minėtas sąrašas papildomas Valerijonų šaknimis (Valeriana officinalis L.).

Dėl 2018 m. sausio 24 d. Europos Komisijos sprendimo
2018-02-02

2018 m. sausio 24 d. Europos Komisija priėmė sprendimą C(2018) 218 final, kuriuos iš dalies keičiamas Sprendimas 2008/911/EB, nustatantis  augalinių medžiagų, preparatų ir jų derinių, naudojamų tradiciniams augaliniams vaistams, sąrašą. Remiantis sprendimu, minėtas sąrašas papildomas Timsrų žole (Sideritis scardica Griseb.,herba).

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2018-02-02
Informuojame, kad tebėra sutrikęs vaistinių preparatų CARDURA XL (doksazosinas) 4 mg modifikuoto atpalaidavimo tabletės N90   ir Daivobet (kalcipotriolis / betametazonas) 50 µg/0,5 mg/g gelis tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.
Galimi VVKT informacinių sistemų veikimo sutrikimai
2018-01-29

Informuojame, kad šį ketvirtadienį 2018-02-01, nuo 17 iki 18 val. bus atliekami VVKT serverių priežiūros darbai.

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2018-01-26
Informuojame, kad laikinai sutriko šių vaistinių preparatų tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.
Sustabdomas vaistinių preparatų registracijos pažymėjimų galiojimas
2018-01-25

Informuojame, kad, įgyvendinant Europos Komisijos 2017 m. lapkričio 23 d. sprendimą  ,,Dėl žmonėms skirtų gadolinio turinčių kontrastinių medžiagų, kurių sudėtyje yra vienos ar daugiau veikliųjų medžiagų – gadobeno rūgšties, gadobutrolio, gadodiamido, gadopenteto rūgšties, gadotero rūgšties, gadoteridolio, gadoversetamido ir gadokseto rūgšties, rinkodaros leidimų pagal Europos Parlamento ir Tarybos Direktyvos 2001/83/EB 31 straipsnį“, 2018 m. sausio 25 d. Tarnybos viršininko įsakymu sustabdomas vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra veikliųjų medžiagų gadodiamido ir gadopenteto rūgšties, registracijos pažymėjimų galiojimas.

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2018-01-24
Informuojame, kad laikinai sutriko šių vaistinių preparatų tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.
Dėl informacijos apie išlaidas, skirtas 2017 m. reklaminiams ir profesiniams renginiams, teikimo
2018-01-24

Primename, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos farmacijos įstatymo 51 straipsnio 9 dalimi, vaistinio preparato registruotojas arba jo atstovas Lietuvos Respublikoje turi kaupti informaciją apie reklaminiams, profesiniams (moksliniams) renginiams (toliau – renginiai) ir juose dalyvaujantiems sveikatos priežiūros ir (ar) farmacijos specialistams skirtas išlaidas, taip pat rinkti, kaupti, saugoti šių specialistų, kurių dalyvavimą renginiuose užsienio valstybėje (EEE valstybėje ar trečiojoje šalyje) jis finansuoja pagal šio straipsnio 8 dalį, asmens duomenis (vardą, pavardę, profesinę kvalifikaciją, medicinos ar vaistininko praktikos licencijos numerį) bei teikti informaciją apie šioje dalyje nurodytas išlaidas ir asmens duomenis sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka VVKT.

Nuo šiol paraiškas dėl nekompensuojamųjų vaistų kainų deklaravimo priima VVKT
2018-01-23

Nuo šių metų sausio mėnesio VVKT pavesta rengti nekompensuojamųjų vaistinių preparatų kainyno projektą. Tad farmacijos įmonės, jų atstovai paraiškas, kad nauji vaistai būtų įtraukti į minėtą kainyną turėtų pateikti Tarnybai iki kovo 1 dienos.

Aktuali informacija ASPĮ
2018-01-23

Į Lietuvos gydymo įstaigas yra tiekiami skirtingų registruotojų vaistai, turintys veikliąją medžiagą norepinefriną. Šie vaistai tiekiami pagal Sveikatos apsaugos ministro patvirtintą Vardinių vaistų tvarką ir šių vaistų pakuotės yra paženklintos užsienio kalba.

Dėl vaistinio preparato Oxaliplatin Kabi tiekimo atnaujinimo
2018-01-23
Informuojame, kad atnaujintas vaistinio preparato Oxaliplatin Kabi (oksaliplatina) 5mg/ml koncentratas infuziniam tirpalui 10 ml N1 tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.
Moldovos Respublikoje į ketvirtą posėdį susirinko ES Dvynių projekto priežiūros komitetas
2018-01-22

2018 m. sausio 11 d. įvyko ketvirtasis Europos Sąjungos finansuojamo Dvynių programos projekto „Moldovos Respublikos vaistų ir medicinos prietaisų agentūros, kaip vaistų, medicinos prietaisų ir farmacinės veiklos reguliavimo agentūros, stiprinimas“ priežiūros komiteto posėdis. Jo metu buvo įvertinti jau nuveikti darbai, taip pat iškelti  pagrindiniai tikslai 2018-iems metams.

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2018-01-19

Informuojame, kad laikinai sutriko šių vaistinių preparatų tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.

<- Atgal 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 14 Pirmyn ->