Naudingos nuorodos
Naujienos
Dėl dolutegraviro saugumo
2018-05-23

Europos vaistų agentūra (toliau – EVA) šiuo metu vertina preliminarius tyrimo, kurio metu buvo nustatyti 4 apsigimimų atvejai, rezultatus. Šio tyrimo metu kūdikiams, kurių motinos nėštumo metu vartojo dolutegravirą, buvo nustatyta tokių apsigimimų kaip įskilas stuburas (spina bifida).

Dėl Esmya saugumo
2018-05-23

Europos vaistų agentūros (toliau – EVA) farmakologinio budrumo rizikos vertinimo komitetas (toliau – PRAC) baigė pakartotinę vaistinio preparato Esmya, kurio sudėtyje yra veikliosios medžiagos ulipristalio acetato, peržiūrą, kuri buvo pradėta gavus pranešimų apie sunkius kepenų pažeidimus. PRAC, įvertinęs turimus duomenis, nusprendė, kad šio vaistinio preparato negalima vartoti moterims, turinčioms kepenų veiklos sutrikimų.

Reikiamą vaistinę raskite specialiame žemėlapyje
2018-05-22

Netoli namų esanti vaistinė šiuo metu nebedirba? O gal esate išvykę, lankotės kitame mieste ir Jums netikėtai prireikė vaistų? Nežinote, kur rasti artimiausią vaistinę? Jums tereikia po ranka turėti kompiuterį ar išmanųjį telefoną bei interneto ryšį.

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2018-05-21
Informuojame, kad laikinai sutriko šių vaistinių preparatų tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.
Papildoma rizikos mažinimo priemonė vaistiniams preparatams, turintiems teratogenetinį ar fetotoksinį poveikį
2018-05-18

Baltijos šalių vaistų agentūros gegužės 10 d. buvo susitikusios Tartu (Estijoje). Susitikimo metu vykusioje diskusijoje dėl vaistinių preparatų pakuočių buvo susitarta dėl bendro vaizdinio priminimo (įspėjimas ir piktograma), įspėjančio pacientą apie teratogenetinį ar fetotoksinį vaistų poveikį.

Tarnyboje su oficialiu vizitu lankėsi delegacija iš Lenkijos
2018-05-17

Gegužės 17 dieną Valstybinėje vaistų kontrolės tarnyboje (VVKT) su oficialiu vizitu lankėsi svečiai iš Lenkijos: Sveikatos apsaugos ministerijos viceministras Dr. Zbigniew J.  Król,  Medicinos technologijų vertinimo ir tarifikacijos agentūros prezidentas Dr. Roman Topór-Mądry,  Medicinos technologijų vertinimo ir tarifikacijos agentūros Sveikatos apsaugos departamento direktorius Dominik Dziurda bei Medicinos technologijų vertinimo ir tarifikacijos agentūros Sveikatos apsaugos departamento analitikė Katarzyna Kędzior.

Vaistinių dėmesiui
2018-05-17

Perduodame nacionalinės vaistų verifikacijos pranešimą bei prašome susitelkti ir dėti visas pastangas, kad būtų tinkamai pasirengta vaistinių preparatų pakuočių apsaugos priemonių tikrinimui.

Dėl URISPAS 200 mg plėvele dengtos tabletės saugumo informacijo
2018-05-15

Informuojame, kad pasikeitė vaistinio preparato URISPAS 200 mg plėvele dengtos tabletės registracijos pažymėjimų priedų saugumo informacija.

Dėl Hexoraletten N 5 mg/1,5 mg kietosios pastilės saugumo informacijos
2018-05-15

Informuojame, kad pasikeitė vaistinio preparato Hexoraletten N 5 mg/1,5 mg kietosios pastilės registracijos pažymėjimų priedų saugumo informacija.

Dėl COAXIL 12,5 mg dengtos tabletės saugumo informacijos
2018-05-15

Informuojame, kad pasikeitė vaistinio preparato COAXIL 12,5 mg dengtos tabletės registracijos pažymėjimų priedų saugumo informacija. 

Kiek vaistų suvartojome per 2017 metus?
2018-05-15

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) atliko vaistinių preparatų suvartojimo analizę, kuria buvo siekta išsiaiškinti, kiek vaistų Lietuvos gyventojai suvartojo per praėjusius metus.

Dėl vaistinio preparato Ventolin tiekimo atnaujinimo
2018-05-15

Informuojame, kad atnaujintas vaistinio preparato Ventolin (salbutamolis) 2,5 mg/2,5 ml purškiamasis įkvepiamasis tirpalas  tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.

Mažinama administracinė našta sveikatos priežiūros įstaigoms (VASPVT)
2018-05-14

Valstybinė akreditavimo  sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – Akreditavimo tarnyba) inicijavo licencijavimo taisyklių pakeitimą, siekdama asmens sveikatos priežiūros įstaigoms palengvinti informacijos apie specialistus teikimą bei sumažinti reikalavimus viename pastatų komplekse veikiančioms įstaigoms, nesumažinant pacientų saugos bei paslaugų kokybės.

Moldovos Respublikoje penktam posėdžiui susirinko ES Dvynių projekto farmacijos, medicinos prietaisų ir farmacinės veiklos srityje priežiūros komitetas
2018-05-11

2018 m. balandžio 19 d. įvyko penktasis Europos Sąjungos finansuojamo Dvynių programos projekto „Moldovos Respublikos vaistų ir medicinos prietaisų agentūros, kaip vaistų, medicinos prietaisų ir farmacinės veiklos reguliavimo agentūros, stiprinimas“ priežiūros komiteto posėdis. Jo metu buvo įvertinti ir aptarti jau nuveikti darbai, taip pat suplanuotos veiklos kitam 2018 m. ketvirčiui.

Vaistinių preparatų vagystė Rumunijoje
2018-05-11

Europos vaistų agentūra informuoja, kad 2018 metų balandžio 27-28 dienomis Rumunijoje, transportavimo metu įvykdyta vaistinių preparatų vagystė. Visų vaistinių preparatų pakuočių ženklinimas yra rumunų kalba. Pavogtų preparatų ir jų serijų sąrašas.

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2018-05-10

Informuojame, kad tebėra sutrikęs vaistinių preparatų Amiokordin (amjodaronas) 200 mg tabletės ir Elicea (escitalopramas) 10 mg burnoje disperguojamos tabletės tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai. Vaistinio preparato Amiokordin (amjodaronas) 200 mg tabletės tiekimą planuojama atnaujinti 2018 m. rugpjūčio mėn.

A. Veryga „Tarptautinis bendradarbiavimas padės pacientams reikalingus vaistus gauti greičiau“
2018-05-07

Praėjusią savaitę Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir Nyderlandų sveikatos apsaugos ministras Bruno Bruins pasirašė bendrą susitarimą, kuriuo siekiama glaudesnio bendradarbiavimo tarp šalių vaistinių preparatų srityje. Susitarimu siekiama stiprinti bendradarbiavimą tarp Lietuvos Respublikos ir Nyderlandų bei pasidalinti patirtimi ir žiniomis vaistinių preparatų bei jų kokybės, saugumo, efektyvumo vertinimo srityse. Susitarime numatytos bendradarbiavimo formos ir būdai padės užtikrinti, kad pacientus greičiau pasiektų jiems reikalingi nauji vaistiniai preparatai. Susitarimą inicijavo Nyderlandų Vyriausybė, kuri skyrė ir lėšas, reikalingas jam įgyvendinti. Susitarime numatytos veiklos bus įgyvendintos  iki 2020-ųjų metų.

Dėl vaistinio preparato Diacomit tiekimo atnaujinimo
2018-05-04
Informuojame, kad atnaujintas vaistinio preparato Diacomit (stiripentolis) 500 mg milteliai geriamajai suspensijai tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.
Dėl vaistinių preparatų registracijos pažymėjimų galiojimo panaikinimo
2018-05-04
Informuojame, kad Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos viršininko 2018 m. gegužės 4 d. įsakymu panaikinamas vaistinių preparatų registracijos pažymėjimų galiojimas. Vaistinių preparatų sąrašą rasite čia.
Slapti pirkėjai jau gali apsilankyti vaistinėse
2018-05-03

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ir Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) primena, kad nuo gegužės 1 d. vaistinėse jau gali apsilankyti vadinamieji slapti pirkėjai, kurie kontrolinius pirkimus vykdys ir tikrins, ar tinkamai vaistinėse išduodami vaistai pacientams tik tuo atveju, jei bus gauta žmonių skundų. Ši naujovė buvo atidėta pusmečiui, kad būtų galima deramai pasiruošti visoms pusėms.

<- Atgal 1 2 3 4 5 6 7 ... 14 Pirmyn ->