Naudingos nuorodos


Naujienos
Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2014-08-14

Informuojame, kad nutraukiamas vaistinio preparato Suvartar 80mg plėvele dengtos tabletės tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.

Klinikinių tyrimų užsakovų dėmesiui
2014-08-13

Europos vaistų agentūra (EVA) organizuoja mokymus klinikinių tyrimų užsakovams dėl informacijos apie klinikinių tyrimų rezultatus pateikimo EudraCT duomenų bazėje.
Daugiau informacijos apie registraciją į internetinius seminarus pateikiama EVA tinklalapyje bei šiame pranešime.

Dėl vaistinio preparato tiekimo nutraukimo
2014-08-06
Informuojame, kad nutraukiamas vaistinio preparato Hartil 10mg tabletės tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.
Dėl vaistinio preparato tiekimo nutraukimo
2014-08-01
Informuojame, kad  nuo 2014 m. spalio mėn. numatomas vaistinio preparato MELOXISTAD 15 mg tabletės  tiekimo nutraukimas Lietuvos Respublikos rinkai.
Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2014-08-01

Informuojame, kad tebėra sutrikęs vaistinio preparato Doxy-M-ratiopharm 100 mg tabletės tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai. Tiekimą planuojama atnaujinti 2014 m. lapkričio mėn.

Vaistinių dėmesiui !
2014-07-31

Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos  informuoja, kad vadovaudamasi Lietuvos Respublikos euro įvedimo Lietuvos Respublikoje įstatymu  Lietuvos Respublikos vaistinėse nuo 2014 m. rugpjūčio 22 d. iki 2015 m. liepos 1 d. atliks patikrinimus dėl vaistinių preparatų kainų nurodymo litais ir eurais jų skelbimo vietose. Plačiau apie tai galima pasiskaityti čia.

Levonorgestrelis ir ulipristalis yra tinkami skubiajai kontracepcijai visoms moterims, nepaisant jų kūno svorio
2014-07-25

Europos vaistų agentūra įvertino, ar didesnis kūno svoris turi įtakos skubios pagalbos kontraceptikų, kurių sudėtyje yra levonorgestrelio ar ulipristalio acetato, veiksmingumui saugantis nuo nepageidaujamo nėštumo po lytinio akto, kurio metu nebuvo naudotasi kontraceptinėmis priemonėmis. Agentūros Žmonėms skirtų vaistų komitetas (ŽSVK) nusprendė, jog šie skubios pagalbos kontraceptikai tinkami įvairaus svorio moterims, nes jų nauda didesnė už riziką.
 
Remiantis dviejų klinikinių tyrimų rezultatais, 2013 m. lapkritį Norlevo (vieno skubios pagalbos kontraceptiko, kurio sudėtyje yra levonorgestrelio) preparato charakteristikų santrauka buvo papildyta teiginiu, jog šis vaistas mažiau veiksmingas moterims, sveriančioms 75 kg ir daugiau, ir neveiksmingas moterims, sveriančioms daugiau nei 80 kg. Dėl to Europos vaistų agentūra pradėjo vertinimo procedūrą siekdama išsiaiškinti, ar nereikia panašios informacijos įtraukti ir apie kitus skubios pagalbos kontraceptikus, kurių sudėtyje yra levonorgestrelio arba ulipristalio acetato.

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2014-07-25
Informuojame dėl galimo laikino vaistinio preparato Amiokordin 50mg/ml injekcinis tirpalas tiekimo sutrikimo Lietuvos Respublikos rinkai.
Dėl Kalio chloridas GSK 750 mg pailginto atpalaidavimo tabletės kontraindikacijų
2014-07-22
Informuojame, kad pasikeitė vaistinio preparato Kalio chloridas GSK 750 mg pailginto atpalaidavimo tabletės rinkodaros pažymėjimų priedų saugumo informacija.
Dėl CLEMASTINUM WZF Polfa 1 mg tabletės kontraindikacijų
2014-07-22

Informuojame, kad pasikeitė vaistinio preparato CLEMASTINUM WZF Polfa 1 mg tabletės rinkodaros pažymėjimų priedų saugumo informacija.

Dėl Betadine 100 mg/g tepalo kontraindikacijų
2014-07-22

Informuojame, kad pasikeitė vaistinio preparato Betadine 100 mg/g tepalas rinkodaros pažymėjimų priedų saugumo informacija.

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2014-07-18

Informuojame dėl laikino šių vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo Lietuvos Respublikos rinkai.

Gerinimo veiksmai atsižvelgiant į klientų apklausos rezultatus
2014-07-16

2014 m. vasario 4-23 d. Tarnyboje buvo vykdoma klientų apklausa, kuria siekiama tobulinti tarnyboje įdiegtą Kokybės vadybos sistemą. Apklausos anketa buvo sudaryta ir skelbiama svetainėje www.publika.lt. Pranešimas apie organizuojamą apklausą kartu su nuoroda į anketą buvo publikuojamas Tarnybos internetinės svetainės rubrikoje „Naujienos“.

Dėl vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra bromokriptino, saugumo
2014-07-15

Europos vaistų agentūros Farmakologinio budrumo rizikos įvertinimo komitetas (PRAC), įvertinęs vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos bromokriptino (skirto laktacijai slopinti po gimdymo), naudos ir rizikos santykį, nusprendė, kad šiuos vaistinius preparatus galima vartoti tik laktacijai slopinti dėl medicininių priežasčių, pvz., netekus kūdikio gimdymo metu arba netrukus po gimdymo, ŽIV infekuotoms gimdyvėms ir pan. Bromokriptino negalima skirti įprastai pogimdyminei laktacijai slopinti ar skausmui bei krūtų padidėjimui po gimdymo mažinti.

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2014-07-11
Informuojame dėl galimo laikino šių vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo Lietuvos Respublikos rinkai.
Dėl vaistinių preparatų tiekimo atnaujinimo
2014-07-11
Informuojame, kad atnaujintas vaistinio preparato GlucaGen HypoKit 1mg milteliai ir tirpiklis injekciniam tirpalui užpildytame švirkšte tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.
  
Informuojame, kad vaistinių preparatų Salofalk 500mg žvakutės, Salofalk 1g žvakutės ir Budenofalk 2mg/dozėje tiesiosios žarnos putos tiekimą planuojama atnaujinti 2014 m. rugpjūčio mėn. 
Lenkijoje vyko bendras Lenkijos, Lietuvos ir Korėjos vaistų agentūrų ir vaistų gamintojų forumas
2014-07-03

2014 m. birželio 30 d. Varšuvoje vyko trišalis Lenkijos, Lietuvos ir Pietų Korėjos forumas „Polish–Lithuanian–Korean Regulators Forum“, kurį drauge su Valstybine vaistų kontrolės tarnyba organizavo Lenkijos vaistų, medicinos prietaisų ir biocidų agentūra.

Pagrindinis forumo tikslas – paskatinti forume dalyvavusių šalių vaistų agentūrų bendradarbiavimą, pasidalinti patirtimi, sudaryti galimybes farmacijos sektoriaus kompanijoms kurti ir plėtoti ryšius įvairiose šalyse. Forume dalyvavo Lenkijos  vicepremjeras ir ekonomikos ministras ir Janusz Piechociński, Pietų Korėjos maisto ir vaistų saugumo ministras Chung Seung, Pietų Korėjos ambasadorius Ji-in Hong ir kiti  minėtų šalių institucijų ir organizacijų atstovai.

Valstybinę vaistų kontrolės tarnybą prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos atstovavo viršininkas Gintautas Barcys bei Bendradarbiavimo su Europos vaistų agentūra ir tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Jolanta Gulbinovič.

Gintautas Barcys pasidžiaugė, kad 2012 m. pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos ir Lenkijos vaistų agentūrų įgyvendinama sėkmingai, bendradarbiavimas tarp agentūrų vaistų registracijos, farmakologinio budrumo ir kitose srityse nuolat auga, ieškoma vis naujų bendradarbiavimo partnerių. Pietų Korėjos farmacijos pramonės, kuri yra viena greičiausiai augančių pasaulyje, atėjimas į Lietuvos rinką būtų  labai naudingas, kadangi didėtų konkurencija, augtų vaistų pasiūla vartotojams, atsirastų galimybės vaistų kainoms mažėti.


Forume dalyvavusi Bendradarbiavimo su Europos vaistų agentūra ir tarptautinių ryšių skyriaus vedėja Jolanta Gulbinovič forumo dalyviams pristatė Europos Sąjungos farmakologinio budrumo sistemą, teisinį reglamentavimą bei numatomus pasikeitimus šioje srityje.

Forume taip pat dalyvavo nemažas skaičius farmacijos sektoriaus atstovų iš visų trijų šalių. Jiems ne tik pristatytos Europos Sąjungoje galiojančios vaistų registracijos procedūros, bet taip pat ir galimybės investuoti visose trijose šalyse. Džiugu, kad VŠĮ „Investuok Lietuvoje“ atstovo Bernardo Velikonio pristatymas susilaukė ypač didelio susidomėjimo.

  

Gintautas Barcys po diskusijų su Pietų Korėjos maisto ir vaistų saugumo ministru Chung Seung, Pietų Korėjos ambasadoriumi Lenkijoje ir Lietuvoje Ji-in Hong, Pietų Korėjos ekonomikos ministerijos atstovais bei Lietuvos ambasados Lenkijoje atstovu Sauliumi Labiučiu, iškėlė tikslą surengti panašų renginį ir Lietuvoje.

  

Asmuo kontaktams: Gintautas Barcys, Tel. Nr. +370 682 06929

Dėl vaistinių preparatų tiekimo atnaujinimo
2014-06-23

Informuojame, kad vaistinio preparato Seroxat (paroksetinas) 20mg plėvele dengtos tabletės tiekimą Lietuvos Respublikos rinkai planuojama atnaujinti 2014 m. liepos mėnesio pirmoje pusėje.

Dėl vaistinių preparatų tiekimo sutrikimo
2014-06-23
Informuojame, kad laikinai sutriko vaistinio preparato BCG-medac milteliai ir tirpiklis šlapimo pūslės suspensijai tiekimas Lietuvos Respublikos rinkai.
Dėl ibuprofeno saugumo
2014-06-18

Europos vaistų agentūros (toliau – EVA) Farmakologinio budrumo rizikos vertinimo komitetas (toliau – PRAC) pradėjo Jungtinės Karalystės vaistų agentūros (MHRA) inicijuotą kreipimosi procedūrą pagal  EC/83/2001 direktyvos 31 straipsnį, siekiant įvertinti sistemiškai veikiančių ibuprofeno preparatų riziką širdies ir kraujagyslių sistemai.

 1 2 3 4 5 6 Pirmyn ->